برچسب کاغذی

برچسب کاغذی پر مصرف ترین نوع برچسب است که برای چاپ بارکد و دیگر مشخصات بر روی محصولات و بسته ها استفاده می شود، همانطور که از نام آن مشخص است این برچسب از جنس کاغذ و پشت آن دارای چسب است به همین دلیل به آن برچسب کاغذی یا لیبل کاغذی می گویند.

لیبل کاغذی PAPER LABEL ، از واژه انگلیسی که ترجمه فارسی آن برچسب کاغذی است گرفته شده است، از زمانی که ثبت مشخصات بر روی بسته های دربسته اهمیت پیدا کرد مورد توجه قرار گرفت و با پر رنگ شدن نقش بارکد در مدیریت خرید، فروش و ارسال در مراکز مختلف تبدیل آیتم مهمی برای تولید کننده، فروشنده، مصرف کننده گردید، در حال حاضر بر روی بسته بندی تمامی محصولات اعم از دستگاه، خوراکی، لوازم آرایشی، دارو و غیره برچسب الصاق شده است که نقش شناسنامه کالا را دارد.

لیبل کاغذی مهم ترین نوع برچسب است که دارای ویژگی های خاصی است که باعث شده مورد توجه اکثر کسب و کارها قرار بگیرد، در حال حاضر نوع های مختلفی از برچسب کاغذی در بازار وجود دارد که در ذیل به آن اشاره شده است و هر کدام برای مصارف خاصی مورد استفاده قرار می گیرد .

تفاوت های برچسب های کاغذی موجود در بازار :

  • نوع چسب
  • ضخامت
  • گراماژ
  • نوع جنس کاغذ

نوع های برچسب کاغذی شامل کاغذی گلاسه و کاغذی حرارتی می باشد که تفاوت آنها در مکانیسم چاپ مورد نیاز است

انواع برچسب کاغذی :

  • لیبل کاغذی گلاسه کم چسب و پرچسب
  • لیبل کاغذی حرارتی کم چسب و پرچسب
  • لیبل کاغذی مات کم چسب و پرچسب

برچسب کاغذی گلاسه :

برچسب کاغذی پرکاربردترین و پرمصرفترین نوع برچسب در ایران و دیگر کشور ها است، بیشترین مصرف برچسب کاغذی گلاسه در فروشگاه و اداره پست می باشد و یکی از موارد مصرفی اداری به شمار می آیند، در نتیجه می توان گفت کیفیت برچسب کاغذی گلاسه همچنین قیمت مناسب آن سبب شده مورد تایید مدیران شرکتها، موسسات و ادارات قرار بگیرد، کیفیت قابل قبول و قیمت مناسب موجب گردیده این لیبل جایگاه ویژه ای در میان دیگر لیبل ها داشته باشد.

بررسی ها نشان میدهد که کیفیت و مرغوبیت لیبل کاغذی بر روی طول عمر دستگاه های پرینتر تاثیر بسزایی دارد و هرچقدر از برچسب با کیفیت تری استفاده کنید می توانید بیشترین استفاده را از طول عمر مفید دستگاه لیبل پرینتر داشته باشید.

بهترین نوع برچسب کاغذی گلاسه در ایران ساخت شرکت ایراندار است که توسط دستگاه های حرفه ای و پیشرفته بورش خورده است، برچسب های کاغذی معمولا دارای گراماژ بین ۷۰ تا ۸۰ می باشد که تنها شرکت ایراندار دارای گراماژ ۸۰ است، برند های دیگر برچسب کاغذی هم در ایران وجود دارند با نام های آواتک، بوردار و غیره که مورد تایید و استاندارد می باشند.

برچسب کاغذی گلاسه دارای دو نوع :

  • کم چسب یا آکرونال
  • پرچسب یا هاتملت

است که بیشتر جنس های موجود در بازار از نوع آکرونال هستند و نوع پر چسب به صورت سفارشی برای مشتری تهیه می شوند، برای فصل های گرم آکرونال و برای فصل های سرد چسب هاتملت پیشنهاد می شود.

لیبل های کاغذی گلاسه به صورت رول و طبق استاندار های لیبل پرینتر های صنعتی و دفتری پیچیده می شوند، شرکت پارس نو تولید و عرضه کننده لیبل کاغذی با داشتن قالب های متفاوت توانسته سایز های مختلف برچسب را تولید و در انبار برای فروش تک و عمده برچسب کاغذی موجود نمایند. در ادامه به سایز های موجود و پر فروش پرچسب کاغذی اشاره می نماییم.

سایز های برچسب گلاسه موجود :

سایز ۱۰ × ۲۰ چهار ردیف
سایز ۱۰ × ۳۰ سه ردیف
سایز ۱۲ × ۲۵ چهار ردیف
سایز ۱۸ × ۳۰ سه ردیف
سایز ۲۱ × ۳۱ سه ردیف
سایز ۲۵ × ۳۵ سه ردیف
سایز ۲۰ × ۴۰ دو ردیف
سایز ۲۵ × ۵۰ دو ردیف
سایز ۳۰ × ۵۰ دو ردیف
سایز ۳۴ × ۵۱ دو ردیف
سایز ۳۰ × ۴۵ دو ردیف
سایز ۶۰ × ۴۰ تک ردیف
سایز ۵۰ × ۵۵ تک ردیف
سایز ۴۰ × ۷۵ تک ردیف
سایز ۵۰ × ۸۰ تک ردیف
سایز ۶۰ × ۸۰ تک ردیف
سایز ۱۰۰ × ۳۵ تک ردیف
سایز ۱۰۰ × ۵۰ تک ردیف
سایز ۱۰۰ × ۶۰ تک ردیف
سایز ۱۰۰ × ۸۰ تک ردیف
سایز ۱۰۰ × ۱۰۰ تک ردیف
سایز ۹۵ × ۱۲۵ تک ردیف
سایز سایز ۱۰۰ × ۱۵۰ تک ردیف
سایز ۱۰۰ × ۲۰۰ تک ردیف

لیبل کاغذی حرارتی کم چسب و پرچسب:

برای چاپ برچسب بدون ریبون استفاده می شود، لیبل حرارتی می تواند در هزینه های تولید لیبل کمی صرفه جویی داشته باشد، لیبل حرارتی دارای ویژگی های خاصی است که باید هنگام انتخاب به آن ها توجه کرد، این لیبل از نظر ظاهری شبیه به لیبل گلاسه است ولی سطح آن به مواد شیمیایی حساس به حرارت آغشته شده است که همین دلیل مکانیسم چاپ متفاوت تری دارد، این لیبل برای چاپ نیاز به ریبون یا هیچ ماده مصرفی دیگری نداشته و هد دستگاه پرینتر با سطح برچسب تماس مستقیم دارد، دوام چاپ این برچسب ها به نسبت برچسب کاغذی کوتاه است و اگر در برابر سابیده شدن، الکل، گرما قرار بگیرند سیاه می شوند.

برچسب های حرارتی به دو صورت کم چسب و پر چسب تولید و عرضه می شود، نمونه کم چسب مورد استقبال آزمایشگاه ها بوده و نمونه ی دیگر در فروشگاه ها (ترازو) و داروخانه ها استفاده می شود.

لیبل کاغذی مات کم چسب و پرچسب :

لیبل مات در گروه های لیبل های سفارشی قرار می گیرد و مشتری های خاص خود را دارد، سطح این برچسب هیچ محافظی نداشته و مانند کاغذی آچار چسب دار می ماند، برای چاپ بر روی این برچسب نیاز به ریبون وکس است این لیبل با دیگر ریبون ها سازگار نیست.

همانطور که در بالا توضیح دادیم برچسب ها مدل های مختلفی دارند و با هر دستگاه پرینتری سازگار نیستند، دوستان و مشتریان گرامی شما می توانید جهت اطلاع از مشخصات برچسب ها و ویژگی ها آنها با کارشناسان سایت در ارتباط باشید، همچنین امکان خرید اینترنتی برچسب در سایت مهیا گردیده است تا کاربران بتوانند با خیال راحت سفارش خود را در سایت ثبت نمونه و در کمترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل گیرند.

برچسب کاغذی

فهرست