برچسب جواهر

برچسب جواهر یکی از محصولات بسیار کاربردی و پر مصرف در صنعت طلا و جواهر است که برای نشان دادن وزن، بارکد، عیار و … جواهرات مورد استفاده قرار می گیرد، البته باید بگوییم کاربرد این محصول به این صنعت ختم نشده و برای دیگر دیگر محصولات همچون اکسسوری ها و بدلیجات نیز مورد استفاده قرار می گیرد، لیبل جواهر از جنس پی وی سی بوده و کاملا ضد آب است، علاوه بر این دوام و کیفیت بالایی در مقابل هر گونه کشیدگی، ساییدگی و … دارد.

لیبل های جواهر به طور معمول دمبلی و دم موشی طراحی و تولید می شوند که رنگ دم آنها معمولا به رنگ سفید و یا بی رنگ می باشد، همچنین این مدل برچسب به گونه ای طراحی شده است که با انواع دستگاه های لیبل پرینتر (با مکانیسم چاپ حرارتی) قابل چاپ بوده و اطلاعاتی مانند عیار، بارکد و … به راحتی بر روی آن قابل چاپ است.

در واقع با ثبت اطلاعات محصول بر روی لیبل فوق به فروشنده این امکان داده می شود که در زمان فروش با سرعت و دقت بیشتری عمل کند.

مکانیسم چاپ برچسب طلا :

چاپ برچسب جواهرات توسط دستگاه های لیبل زن صنعتی و با مکانیزم چاپ حرارتی غیر مستقیم صورت گرفته و با استفاده از ریبون کار چاپ آن انجام می شود. همچنین به گونه ای طراحی شده است که با تمامی دستگاه های چاپگر حرارتی قابل چاپ بوده و سازگار است و در نهایت مشکلی در کالیبره کردن آن پیش نمی آید.

نکته :

یکی از نکات حائز اهمیت در لیبل های جواهر عدم وجود چسب در قسمت دم آن است زیرا از آنجایی که این لیبل ها گاهی اوقات مدت طولانی بر روی یک محصول چسبانده می شوند، قسمت بی رنگ و یا همان دم لیبل بی رنگ بوده به گونه ای تهیه و تولید شده است که به محصول نچسبد تا اثری از خود روی آنها باقی نگذارد.

مشخصات کلی لیبل جواهر :

 1. تهیه شده از پلاستیک
 2. مقاومت بالا در برابر کشیدگی، ساییدگی و …
 3. قابلیت چاپ پذیری بالا
 4. مقاوم در مقابل رطوبت و دیگر عوامل محیطی
 5. مکانیزم چاپ حرارتی (ریبونی)
 6. چسبندگی عالی
 7. تک ردیفه
 8. قابل استفاده برای جواهرات، بدلیجات و دیگر اکسسوری ها
 9. قابلیت چاپ با تمامی لیبل پرینترها

ریبون های سازگار برای چاپ برچسب جواهر :

 • وکس رزین
 • رزین
 • سوپر رزین

به طور کلی می توان گفت برچسب طلا یکی از برچسب های کارآمدی است که افراد تا حد بسیار زیادی کنترل و مدیریت محصولات فروشگاه خود را از بابت موجودی، آمار محصولات فروخته شده، قیمت، عیار طلا و …. در دست داشته باشند.

فهرست